2015 - 2016 realizace

Interier učeben kadeřnického oboru

místo: Litvínov-Hamr
velikost: 150m²
klient: SOŠ Litvínov-Hamr
autoři: Tereza Tejkalová, Lenka Hradecká, Michal Škrna
vizualizace: esté architekti
fotografie: Josef Neumann, web školy

V rámci rozšíření kapacity křesel a zvýšení standardu zázemí kadeřnického oboru je navrženo nové dispoziční řešení na dostupné ploše zhruba 150 m2, umožňující výuku až 34 kadeřnic a kadeřníků ve třech učebnách. Úpravou stávající dispozice – změnou poloh vnitřních dělících příček, jsou velikosti učeben navrženy rovnoměrněji vzhledem k počtu žáků.

Přerušením dlouhé chodby středního traktu je dosaženo výrazného otevření prostoru učeben. Nové uspořádání společně se zachováním výšek stropů umožňují lepší využití přirozeného denní světla, které nově proniká do celé dispozice všemi okny. Prosvětlení středové části je podpořeno využitím skleněných posuvných dveří mezi učebnami. Prostor tak působí volněji a bude využitelný v rámci společných částí výuky nebo výuku doplňujících aktivit.

Ve středové části nově vzniká prostor s křesly pro mytí hlav a úložnými prostory. Tato část, která je využívána všemi učebnami je zdůrazněna použitím tyrkysové barvy na podlaze i stěnách.

Alternativní řešení kadeřnických zrcadel - do středu učeben umístěná pracovní místa jsou doplněna lehkými stolky na subtilních ocelových podnožích a zavěšenými oboustrannými zrcadly. Po stranách učeben jsou naopak navržena velkoformátová zrcadla v masivnějším rámu, posazená přímo na podlaze.

2015 - 2016 realizace

Interier učeben kadeřnického oboru